Saturday, December 5, 2015

Värviline Melbourne

Olime kirsikas rüganud juba kolm nädalat järjest ilma ühegi puhkepäevata ning tundsime, et väsimus hakkab peale tulema. Kaasa aitas ka harjumatult külm ilm, mis tekitas meil isu millegi sooja ja mõnusa (näiteks sauna) järele. Olime korjanud ligikaudu neli tonni kirsse, kui otsustasime: vsjooo, nüüd viskame korvid võssi ja teeme minipuhkuse!

Kuna eile ootas mind Melbournes ka sisekujunduse workshop, siis võtsimegi suuna Melbsi poole, et seda kohvi-hipsterite-tänavakunsti linna poolteist päeva avastada.Esimene päev:

Sõitsime küll lõuna poole (mis Austraalias tähendab jahedamat ilma), ent igatsesime sooja. Nii jõudsimegi neljapäeva õhtul Melbourne rannapiirkonda St Kildasse, kus ligunesime spaas. Sealsetes basseinides on puhastatud ookeanivesi ehk siis peaks olema tervendava toimega. Seda spaa tervendavat toimet nautisimegi soojas mullidega vannis, aurusaunas ning sulistades ujumisbasseinis. Hea pehme vesi oli. Lõõgastav :)

Pärast jätkasime jalutuskäiguga rannapromenaadil:
Nagu õigele mereäärsele kuurortile kohane, pidime maitsma ka mereande. Oh jumal, mis saaks olla parem Jaapani köögist... Mmmmm

Proovisime muuhulgas maailma parimat sushit, nautisime ääretult tähelepanelikku teenindust ja päris ehtsa jaapanlasest koka sooritusi :)

ETTEVAATUST! Kõht võib hakata korisema!!!!

Esimene käik: misosupp ja huvitavate maitseainetega kapsasalat
Teine käik: paneeritud fetajuust kalatšipsidega
Kolmas käik: gyoza pelmeenid kana- ja köögiviljatäidisega
Ja lõpuks:lõhe don (riisiroog magusa kastmega) ning SUSHI, mille nimel võiks lihtsalt 100 korvi kirsse päevas korjata....

Teine päev:

Järgmisel päeval leidsin mina tee juba mõnda aega tagasi broneeritud Styling workshop´ile. Sisekujundus on mind täitsa tükk aega huvitanud ja paar nädalat tagasi pesumajas sisustusajakirja lehitsedes leidsin ISCD (International School of Colours and Design) reklaami. Kodulehelt hiljem uurides leidsin suure elevusega, et nad korraldavad ka workshop'e ja koolitusi, mis pole üldse kallid.

Kuna see stiliseerimise workshop toimus minust suisa 200 km kaugusel, siis ma lihtsalt pidin minema!

Oli ääretult kasulik. Tore naisterahvas tegi meile viie tunniga selgeks sisekujunduse ja ruumide stiliseerimise põhitõed ning saime ka ise loovalt tegutseda. Pidime mood board'il kokku panema kujutletava kliendi kodu stiili ning tegema kunstilisi installatsioone erinevatest asjadest. Väga-väga põnev oli!
Kes tahab abi sisekujundusel, siis võin nüüd käpp olla :D

Minu mood board. Sai mõnusalt lõikuda ja mäkerdada nagu lapsepõlves.
 Päevake jätkus Melbourne vahel ringi patseerides, hipstereid ja huvitavat kunsti uudistades.


Ossu kunstmurul
 Külastasime ka Melbourne vist suurimat vaatamisväärsust- Federation Square'i, mis jõulude puhul oli ehitud LEGO-kuusega.


Täitsa LEGO!!! Ossu võttis koos lastega järjekorda, et end päris legokuusega jäädvustada lasta.
 Kuulsalt platsilt jätkasime oma rännakut võimsate graffitite poole - Hosier Lane on üleni neid täis. Võimas!

Isegi maa ja prügikastid on ära värvitud

Ülesanne: 1) leia pildilt mind; 2) leia pidilt aborigeen
:D
Melbourne päeva lõpetasime spordiklubi ette pargitud autos pizza mugistamisega...

Nüüd ootame jõule :)

Saadame suviseid 36-kraadiseid kallistusi ka, sest täna põllal oli just nii palav. Saab jälle kõvasti higistada!No comments:

Post a Comment