Monday, May 15, 2017

Tagasi puuvillatuttide vahel

Pärast kolmenädalast pikutamist ja puhkamist oleme taas saanud töölainele. See paus reisi ja töö vahel oli isegi päris mõnus – polnudki ammu korralikult lösutada saanud. Tutvustasime Tuulile ja Rainile oma kodukanti ka: käisime Gunnedah loomaaias, Pilliga kuumaveebasseinis, Newcastle "suurlinnas", Dripping Rocks’is kaljuseintevahelist loiku vaatamas, Boggabri suurima vaatamisväärsuse järsu künka Gins Leap’i otsas... Aga hobuserauakujulist Namoi jõekääru külastades nägin Austraalias esimest korda madu vabas looduses! Muideks, ise samal ajal tähtsa näoga Tuulile ja Rainile seletades, et „ma olen siis juba poolteist aastat olnud ilma ühegi maoga kokku puutumata“... Brrr, loodan, et see oli viimane kord ka...
Tuuli ja Ossu sünnipäevad langesid täpselt vabadele päevadele ning tänu sellele saime paar korda ka Moree peenes spaas sulistada ja saunas käia.

Kesse siin tukub?
Newcastle - Tuuli ja Raini esimene käik Vaikse Ookeani äärde

Minu sünnipäeval aga oleme kõik tööl ja traditsioonilise spaakülastuse peame seekord tegema paar päeva hiljem nädalavahetuse varahommikul...
... Sest me Ossuga töötame sel aastal öövahetuses. Mõtlesime, et see oleks viimane pingutus enne Eestisse tulekut ja huvitav kogemus ka, kuna kumbki meist pole varem öövahetust teinud. Palk on 15% kõrgem ning hiljem Eestisse jõudes kohaneme ajavahega ehk paremini, kuna oleme samal ajal üleval kui teie teisel pool maakera :) Tööpäevad algavad õhtul kella seitsmest ja lõppevad hommikul kell seitse. Peale tööd lähme kohe magama ja ärkame 3-4 ajal päeval. Toppisime juba ruloo-vahed tekikotiga kinni, et toas mõnus kottpime oleks. Nii et magada pole hullu. Uskumatu, aga Ossu magab isegi vähem kui mina! Mulle on pimedas enda voodist välja rullimine veel raske, aga nii kui koopast välja ronin, valgust näen ja hommikukohvi sisse tõmban, on olemine täitsa titi-miti ja energiat töö-ööks jagub ;)
Kodu on meil peaaegu sama, mis eelmisel aastal ehk elame endiselt Tammesingi tänaval (Oakham Street), aga teistpidi korteris – sama sisekujundus, aga nt magamistuba ja WC asuvad paremal (mitte vasakul pool nagu eelmine aasta).
Esimene õhtusöök Boggabri kodus: jaapanipärane teriyaki-kana

Sushit teeme endiselt vähemalt 2 korda nädalas ^^
Ka tööd meie cotton gin’is on samad, mis eelmine aasta – Ossu sõidab moonbuggy’ga ja ma teen books&bags’i. Meenutuseks saad meie tööde kohta lugeda siit. Books&bags’is on see aasta veidi teistmoodi – kahe tüdruku asemel on korraga tööl kolm, kuna tempo on sel aastal varasemast kiirem. Samas passimist on nati rohkem, mis on hea, sest siis saab ka oma asjadega tegeleda. Ainult robot olles seda hooaega üle ei ela!
Ossul on veidi raskem pimeda põllu peal toimetada ja puuvillamooduleid suure masina peale ajada, aga pole hullu midagi, sest ta on mul väga osav Kuldmuna.

Praegu ongi meie esimene paaripäevane nädalavahetus pärast pikka seitsmepäevast nädalat. Pidime Ossuga sel aastal kõik välja koolitama (ma books&bags’i rahva ja Ossu teised moonbuggy juhid ning feeder’i töötajad), kuna oleme juba kogenud puuvillaprofessionaalid :D Seetõttu vahepeal vabu päevi väga ei antud... Eks see pidev õpetamine ja korrutamine oli parasjagu väsitav ka, aga ei saa kurta – vähemalt saime tööl olla ja raha teenida. Ja palk on siin hea! Töötame päris palju – 6 tööl, 2 vaba ja 12tunnised vahetused. Teeme juba plaane Eestisse tulekuks - see meid motiveeribki! Ei jõua lihtsalt  ära oodata!! Austraaliat juba päris palju nähtud, nüüd tahaks juba koju :)

No comments:

Post a Comment