Thursday, August 3, 2017

Uudiseid lõunapoolkeralt

Pole vist kunagi varem blogimisse niiiii pikka auku sisse jätnud – öövahetus on teinud oma töö. Viimased kuud oleme toimetanud ringi täielike uruhiirtena. Ärkame päikseloojangul ja voodisse kobime veidi pärast päiksetõusu. Magamise poolest pole tegelikult hullu midagi, lihtsalt tahaks päikest ja valgust! Eestis on enamuse aastast ju pime ja külm. Öösel töötamise miinuspooleks on veel ka see, et nädalavahetustel ei saa midagi ette võtta. (Välja arvatud näksimine, loomulikult).
Õues on öö, telekas on öö (ehk asjalikke saateid ei tule), poodides ja kohvikutes on öö... Õhtul ärkamise boonuseks on vähemalt see, et masendavate hommikuuudiste asemel saab enne tööpäeva vaadata lõbusat Family Feud’i, mis on kohalik „Rooside sõda“ saade :)

Vahepeal siin proovisime mõned nädalavahetused päevarežiimis veeta ja oli väga mõnus: käisime Mt Kaputaris matkamas, paar korda rühkisime Gins Leap’i künkast üles, jalutasime Dripping Rocks’i ning nautisime Gunnedah kohvikuid ja Moree spaad.. Aga aja möödudes hakkas see töö-öösid segama ja magamise sassiajamine väsitas ära. Siis pöördusime tagasi uruhiirte maailma ning magamine läks taas korda. Nüüd ei jää muud üle, kui külastada Boggabri kohalikku pirukaputkat Grab&Go, mis meie ärkveloleku aegadel lahti on ehk kust saab burksi ka kell 4 hommikul.

Tööl toimetame vaikselt. Ossu lahendab oma mõistatusi ja sööb eesti komme. Ma värvin raamatuid, koon, loen ning kuulan kõrvaklappidest podcast’e. Hooaja alguses oli lubatud töö ajal telefonides ka istuda, aga siis tuli sellega skandaal ja enam ei tohi. Vast ongi parem, läheb vähem netti nüüd (ja internet on siin kallis!).
Üks öö saime nautida seitsmetunnist breakdown’i (ehk tööseisak). Koju meid ei saadetud. Istusime nagu padakonnad puhkeruumis, kuna pidevalt tuli uudiseid, et „nüüd tunni aja pärast läheb tööle“.
Muidu on öövahetuses töö kiirem kui päevases ja breakdown’e ikka väga vähe. Juba kaheminutiline paus tundub nagu mõnus passimise hetk :D
Eelmine nädal books&bags’is oli päris teistsugune ja vahva. Meile võeti uus töötaja, tänu millele saime paar päeva kõvasti puhata (töötasime kordamööda) ning järgmised kaks päeva oli mul võimalus lisakoristaja olla, mis oli päris hea vaheldus. Sai kõvasti vatti tuuseldada surveõhuga :D

Telefonist mõned pildid viimase aja tegemisest:
Päiksetõus tööl

Seda sööme igal nädalavahetusel
Sünnipäevalaps tööl Cotton Man'iga :D

Siia pakkis Ossu mu kingituse - juhtmevabad kõrvaklapid. Puuvillakotti, no eks ole ^^

Tuuli meisterdatud suussulav sefiiritort ja mu elu esimene päris champagne ^^
 
Nunnu Gunnedah kohvik vol 1 - Bitter Suite

Dripping Rocks'is kooserdamas

Tuuliga kohvil ja koogil :)

Kuldmuna Mt Kaputaris ronimas

Mingi tuust ka Mt Kaputari vaateid imetlemas

Nädalavahetust tähistamas Boggabri pirukakohvikus

Nunnu Gunnedah kohvik vol viimane - Jack and Jills
Käib asjade pakkimine täies hoos^^

Homsest algab mul viimane töönädal Austraalias ja siis juba lendan koju! Mitmeid põnevaid asju on plaanis, mistõttu pean varem Eestisse tulema. Ossu jääb natuke kauemaks. Hooaega peaks jaguma veel paar nädalat.

Varsti juba näeb! Ei jõua ära oodata :)

No comments:

Post a Comment