Thursday, February 9, 2017

Nädalavahetus lõunas: Great Ocean Road & Melbourne

Kuna saime toreda neljapäevase nädalavahetuse, otsustasime korraldada väikse väljasõidu oma Austraalia lemmiklinna Melbourne ning Great Ocean Road'ile.
Mul on kooliga vaikselt juba tähtajad kukil ja seetõttu surusime reisi kahte päeva.

Tegime laupäeval vist rekordi Great Ocean Road'i läbimises. Pärast kuuetunnist sõitu jõudsime kella kolme paiku ookeani äärde, kus mööda kuulsat rannikut edasi sõitsime ja imelisi vaateid nautisime. Vahepeal külastasime vaateplatvorme ja randu ning fish and chips'i restorani.Thunder cave - kohises nagu müristaks

Seal vees nägimegi raid, pildile ta kahjuks hästi ei jäänud
Veider oli see, et tore ookeani-äärne roadtrip oli täielik loomade vaatlemise reis!
Oma mõnetunnise teekonna jooksul nägime:
emu,
raid (sadamas, kus parasjagu restoranis sõime),
Austraalia siilikest,
musta laamat,
koaalat kõrgel puuladvas lehti mugistamas,
palju musti hiiri,
üle tee kepslevat känguru,
pingviini
 ning isegi päikeseprillidega palavusest hingeldavat koera.
Peaks ära mainima ka hiigelsipelga, kes mind väga valusalt tallast hammustas, kui ma pea kuklas koaalat otsisin. Kuramuse elukas :D
Eelnimetatud loomadele lisaks nägime ka politseinikku, kes meile 15 km/h kiiruse ületamise eest 114$ trahvi tegi... hmm.

Siilipoiss

The Grotto
Pingude ootel

Pühapäeva veetsime Melbsis. Hommikuks oli mul broneeritud üks huvitav trenn. Enne seda lõime aega parajaks Lõuna-Melbourne turul, kus saime uudistada kalleid hindu. Nt smuuti oli 12 dollarit ja kaks avokaadot 10$!!
Pärast trenni sõitsime kesklinnast ära Brightoni randa, kus on täiega ägedad värvilised suplusmajakesed.
Känksiga poksimas

Supermaaaaan

Värvilised majad, CBD-vaade ja lohesurfar
St Kildas soovisime taas külastada oma lemmikut sushi restorani, millest olen varem kirjutanud ka siin.
Pühapäeva puhul oli aga päris raske parkimiskohta leida ning kui selle lõpuks saime, avastasime, et tunnihind oli üle 5 dollari... On ikka röövimine :D Seisime nõutu näoga makseautomaadi kõrval, kui üks mees tuli meie juurde ja pakkus oma päevapiletit poole hinnaga. Kui me vastasime, et meil kahjuks sularaha pole, andis ta selle meile tasuta! Tänkstänkstänks
Restorani poole jalutades unistasime, et saaksime ägeda aknaaluse koha (seina asemel oli suur lahtine aken), kus on lahe mööduvaid hipstereid vahtida :D Sushirestorani jõudes avastasime, et kõik lauad olid täis ja lootsime, et üldse mingi istumiskoha saaks... Nagu taeva kingitus tõusid ühed naised meie lemmikistekohast püsti ja teenindaja tegi meie jaoks laua puhtaks. Jesss, saame ikka hipstereid uudistada!

Jummel, kui hea sushi neil seal ikka on! Sõime ja mõmisesime. See on vist üldse meie lemmikrestoran - lahe atmosfäär, tähelepanelik ja kiire teenindus ning loomulikult parim söök!

Austraalia parim sushirestoran :)
Pärast sushit hüppasime läbi jäätisekohvikust, kust haarasin kaasa pistaatsia ja kirsijäätise pallid ning jalutasime randa.

Auto juurde tagasi jõudes märkasime üht perekonda samamoodi nõutu näoga makseautomaadi juures seismas. Ossu otsustas kinkida meile tehtud heateo edasi ja andis parkimise päevapileti sellele perele, kes selle peale väga rõõmsad ning tänulikud olid :)

Nii tore nädalavahetus oli!
Great Ocean Road oli endiselt väga kaunite vaadetega (polnud need kuhugi kadunud aastaga :D), saime mõnusat mereõhku ning ägedas Melbsis ringi kooserdada :)

Järgmised kaks päeva pühendasin õpingutele - viimane pingutus teoorias ja siis tuleb leida praktika. Wish me luck!

No comments:

Post a Comment