Friday, August 19, 2016

Singapuri linnapäevad

Kui ma hakkaks lemmikriikide top-i koostama, siis oleks Singapur kindlasti selle eesotsas. 
On lausa imetlusväärne, kuidas nõnda tihedasti asustatud väikest linnriiki puhtana hoida suudetakse. Samas, Singapuris viibitud ajaga sai meile selgeks, et väga suureks motivatsiooniks puhkuse ja korra hoidmisel on suured trahvid. Näiteks ahvi söötmise eest võib oodata 5000$ rahaline karistus või koguni vangla.Või kui unustad WC-s vee peale lasta ja vahele jääd - 500$ nagu niksti.

Singapuri on ajaloo jooksul sisse rännanud hiinlased, indialased, malaislased ning eurooplased. Viimaseid liigub ringi suhteliselt vähe. Suurem osa rahvastikust on Hiina päritolu.
Toreda Hiina pere juures üürisime tuba meiegi. Elasime kuus päeva täielikus kohalike piirkonnas uue ja uhke pilvelõhkuja 35. korrusel, mille leidsime AirBnb kaudu suhteliselt soodsa hinnaga. Meie kasutuses oli magamistuba oma vannitoaga, katuseterass ja õueala erinevate basseinide, aurusauna ning jõusaaliga!

Vaade katuseterassilt
Igal õhtu käisime söömas kodulähedases hawker center'is, kus olid võrratud söögid ning toredad tädid-onud. 
Hawker center'id on tänavatoidu keskused, kus tavalised inimesed väljas söömas käivad. Toidud on ülimaitsvad, odavad (2-3 eurot praad) ning kõhtu lahti ei tee (st et toiduvalmistamisel peetakse hügieenist lugu). Peaaegu kõik toidukorrad sõime tänavatoitu ja iga kord olime toidu kvaliteediga superrahul!
Ossu meie lemmikus hawker'is
Meie suur maja:

Katuselt avanev vaade tagaõuele:

Mõnus õhtune suplus enne magamaminekut:)

Kuna meie ööbimiskoht päris kesklinnas ei asunud, saime palju liikuda metrooga, mis oli kiire ja ülimugav. Ka transpordikaardid olid lihtsalt liiga ilusad (khm, mõelge nüüd Tallinna rohelise käraka peale) :

Olen jaganud Singapuri teemalised blogipostitused kaheks: linnaseiklused & looduses veedetud päevad. 
Esimene Singapuri päev mööduski kesklinnas patseerides, pildistades, pargipinkidel vahtides ja jäätist süües.

Turist teeb plaane väga tähtsalt
Kuldmunad linnamöllus
Mulle on alati meeldinud kontrastid: vana-uus, madal-kõrge...
Singapuri kuulsaim vaatamisväärsus - pooleldi merineitsi, pooleldi lõvi - Merlion, on ehitatud spetsiaalselt turistide rõõmuks, kui 80'ndatel keegi turismi ministeeriumist mingist kalasabaga lõvist jaurama hakkas. Igatahes siin ta nüüd on:

Vahepeale teile näitamiseks üks näidis-lõunasöök. Nasi lemak - kana/kalafilee kooks kookosriisi, friteeritud muna, kuivatatud anšooviste ja värske kurgiga. Traditsiooniline Malaisia söök:

Igal võimalusel lürpisime enda jahutamiseks jääkuubikutega värskelt pressitud mahlu. Guava-ananassimahla keegi? Või suhkruroo?

Kõrvuti odavate Hiinalinna turgudega paiknevad Singapuri teised vaatamisväärsused - superkallid kaubamajad, kus kõik kõrgmoe poed esindatud on. Ühesõnaga, kui raha on üle, siis sellega saab lehvitada Marina Bay Sands'il ja Orchard Road'il (või siis võite selle raha mulle ka anda, ma sööks selle maha, hehee;)
Selles kaubamajas oli oma liuväli, navigeeritav jõgi ja tiigike, mille keskel oli peene restoran
Orchard Road
Mõnel õhtul linna vahel jalutades oli hea hambusse võtta üks mõnus jäts. Võilevana, nagu kohalikud söövad:

Keset linna paikneb ka kena (ja megasuur) botaanikaaed, mille avastamiseks peaks võtma vähemalt pool päeva ja jalga panema tossud, sest vahemaad on pikad.

Taimemodell :D

Jälle vahelduseks veidike toitu. Nüüd räägime hommikusöögist. Nimelt söövad singapurlased hommikuks enamasti röstsaia kaya'ga (kookosmoos), mille kastavad toore või pooltoore muna sisse. Alla kugistavad selle kopi (kondentspiimaga kohv) abil. Oli päris nämmi, ostsin kaya't isegi kaasa :)


Üks päev oli meil eriti kultuurne, kui külastasime erinevaid templeid Little India linnaosas, uudistasime Araabia poode Kampong Glam'is Malaisia linnaosas ning mugisime Hiina toitu ja ostsime suveniire Chinatown'is.

Little India kaadrid:
Budistlik tempel
Taoistide tempel
Ossu uurimas hindu templit
Ja kena mošee
Mina töllerdamas väga puhta India tänavatel

Ossu lihtsalt väga värvilise majaga^^
Kampong Glam:
Kuna malaislased on põhiliselt islami usku, paknes nende linnaosas uhke mošee
Äge vaibapood ilma pealetükkivate kaupmeesteta
Kõik need lambid võtaks kaasa lihtsalt!
Chinatown oli meie lemmikkoht, kuhu sattusime mitmeid kordi:

Suveniire otsimas. Algul oli meel reibas, hiljem hakkas Kuldmuna jorisema :D
Väga kaunis koht kesklinnas on Gardens by the Bay - botaanikaaed kuulsate supertree'dega, mille ümber kasvavad väärtuslikud taimed. Selles pargis tasuks käia nii päeval kui öösel - pimedas hakkavad need puud ägedalt helendama:Singapuri pilvelõhkujad muutuvad eriti vingeks pimeduse saabumisel. Ka päikseloojang oli imeline:


Järgmises postituses jutustan teile mitmekesisest Singapuri loomastikust ja ilusast loodusest ;)

No comments:

Post a Comment