Tuesday, September 29, 2015

Perega Stockholmi kruiisil

See meie reisike sai alguse tegelikult juba eelmise aasta jõuludel, kui perele isetehtud kinkekaardid tegin. Kaardi tekst vihjas, et kunagi lähitulevikus on nad minu kulul oodatud Stockholmi kruiisile.

Eelnevalt oli Eesti Vabariigist jala välja tõstnud ainult Leenu, käies eelmine talv Helsinkis. Sellest reisist olen kirjutanud ka siin blogis. Teised vaba Eesti ajal üle piiri sattunud ei olnudki.

Rootsi kruiis tundus põneva välismaaga tutvumiseks hea mõte.


Startisime täpselt emme sünnipäeval, tänu millele ta õhtul nii eesti-, rootsi- kui ka ingliskeelse õnnituslaulu ja pokaali vahuveini sai. 

Sünnipäevalaps laevas poseerimas
Laeva jõudes tutvusime esmalt kohaliku kaubandusega, nuuskides emmega lõhnu parfüümipoes, vanaisaga aga degusteerides veine. Issi oli pigem huvitatud õues lainete vahtimisest ja Leenut huvitas kangesti eksklusiivne kommipood.

Leenu ja issi suure kruiisika poordis
Õhtul mängisime hasartitekitavat bingot ning uudistasime kabaree show'd.


Loomulikult kasutasime ka suurepärast võimalust osta poole odavama hinnaga baari vaadist õlut ja siidrit. Pärast mõningaid viperusi kaardimaksetega sai ka Leenu lõpuks omale neoonpulgaga hirmmagusa siirupi-kokteili. Ilmselt selle joogi kaasmõjul laeva tugeva kõikumisega, oli Leenu meist esimene, kes näost rohelisena kajutisse tormama pidi. Lainetus oli ikka päris kõva. Hiljem õhtul pärast show'sid kajutisse jõudes olin ka mina sunnitud potti kallistama.


Hommik algas mõnusa kõhu täis mugimisega rootsi lauas. Istusime seal vist mingi tunnikese ja valmistusime pikaks päevaks ette.

Issi bussis eksursiooni ootamas
Stockholmi linnaga esmaseks tutvumiseks oli meil broneeritud bussiekskursioon toreda giidiga. Tuur oli päris põhjalik. Olin küll varem korduvalt Stockholmis käinud, ent ekskursioon oli väga vahva ja õpetlik. Sõitsime bussiga kohtadesse, kus polekski jala linnas patseerides sattunudki. Näiteks sõitsime läbi pikkade tunnelite, mis väga ägedad olid.

Jalasirutuspeatuse tegime Södermalmi kõrgemail künkal, kust päris häid võtteid teha saime.

Varblased Gamla Stan'i taustal

Ilus modell-kajakas poseerimas tivoli Gröna Lund taustal. Muide, ma sain ikka väga lähedalt teda pildistada ja ta ideaalselt võttiski erinevaid poose. Mingi hetk tormasid inglise turistid ka mu kõrvale seda kaunist kajakat jäädvustama, mille peale ma ise veidi eemale läksin. Ja kajakas tuli kaasa! Sättis end jälle täpselt mu kaadri ette :)
Paaritunnine bussiretk jätkus vahtkonnavahetuse vaatamisega (esimese korra must see;), mille järelt siirdusime sama vahva giidiga jalgsi vanalinna ekskursioonile. See oli samuti väga huvitav. Kõige erilisemas vaimustuses oli vist vanaisa :D
Stockholmi kõige väiksem kujuke. Kes sellelt mütsi peast ära võtab ja kuju pead silitab, pidavat Stockholmi tagasi pöörduma.
Vanaisa poseerimas Stockholmi kõige kitsamal tänaval - Mårten Trotzigs gränd
Selles väikses Stockholmi vanalinna uberikus maksis keldrikorruse korter ligi pool miljonit eurot.
Pärast ekskursiooni jätkus meie päev mööda Drottninggatan'it ehk Kuninganna tänavat ehk põhilist shopingutänavat patseerides.Emps rootsi leiba valimas. Lahkusime poest selle suure ümmarguse pätsiga ^^

"Miljonilinna" tänavamöllus
Lõunat läksime sööma traditsioonilisse kohta: Mega Kebabi, kuhu absoluutselt iga kord ka Ossuga satume. Teised said esimest korda kebabi proovida ja tundus, et neile täitsa maitses. Portsud olid suured ja kõhud punnis, veeresime sealt tagasi tänavale müttama.Vanaisa lõviga...
... ja mina lõviga :D


Olles poode täis tuubitud tänaval, pidime loomulikult mõnda ka sisse astuma :) Oli õnnestunud ja ka ebaõnnestnud oste. Õnnestunud ostuks oli mul kindlasti üks mõnus dressipüksipaar (samast poest, kust me eelmine kord ka Ossule mõnusad dressikad saime), mida ma sihilikult Stockholmi ka jahtima läksin (no eks ole, läheb välismaale dressipükse ostma...).

Teine mitte nii hea pood oli ka. Nimelt mõtlesin ma, et viin pere ikka suveniiripoodi ka - esimene kord välismaal ja puha. Veits kahtlane koht oli. Aga seal oli suur kommihunnik, mille peale emme ja Leenu sealt kohe krabama läksid. Sildil oli kirjas 25 kr/hg ehk u 3 euri ja me arvasime, et see on kilohind (unustasime vist ära, et me pole Kapa-Kohilas vms kohas). Kassas tuli ette kahtlaselt suur summa. Emme hakkas kaardiga kohe pin-koodi panema ja kui ma ütlesin talle, et see on ju umbes 70 euri, siis ta kohe ehmatas. Tuli välja, et hind oli 100g kohta. Aga oli juba hilja. Olime juba ostnud päris palju komme ja lisaks veel paar odavat junni. Tõmmu müüja ütles aktsendiga inglise keeles veel õnnelikult: "Best chocolate candies! The BEST!" Aga kaart oli juba terminalis käinud ja raha oli juba maha läinud. Lonkisime sealt lönta-lönta välja, kulla hinnaga kommikott käes :D

Eks selliseid asju ikka reisides juhtub ja ei tasu pead norgu lasta. Teinekord oledki targem. The show must go oooooon!

Sõitsime metrooga (jälle uus elamus!) sadamasse ja show läkski edasi:Lisaks korraldasime vahepeal ka enda meelelahutusprogramme: Stockholmist väljudes tuli päike välja ning seetõttu oli eriti hea istuda üheksandal tekil ja vaadata neid armsaid väikseid saarekesi.

Tagasiteel laev põhimõtteliselt ei kõikunudki ja õhtul oli võimalik ka tantsida:


Emme ja issi jalga keerutamas
Ja oma siirupiseid kokteile juua:


Sellel õhtul vajusime suht varakult ära, aga mõned jaksasid veel kaarte mängida:Oli mõnus reis ja mul on väga hea meel, et lõpuks seal käidud saime! Tundub, et kõik asjaosalised jäid rahule :)


2 comments:

 1. Tere! Leidsin Su blogi, ja tundub tõsiselt põnev, hakkan kindlasti vahepeal siia piiluma :)
  Alustasin ka ise blogimisega, kirjutan meie elust Hollandis, nii et meie blogid on üsna sarnased :)

  Võid huvi korral pilgu peale visata : http://beltssss.com :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! Sinu blogi tundub ka olevat huvitav, armas kujundus! Lahe on lugeda teiste kogemustest võõral maal hakkama saamisest :)

   Delete